Отрута павука-колопряда Argiope lobata може зупинити гибель нервових клітин в організмі людини.

Отрута павука-колопряда Argiope lobata може зупинити гибель нервових клітин в організмі людини.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Neuron.

Зазначається, що отрута павука блокує глутаматні рецептори, що може допомогти в лікуванні низки нейродегенеративних захворювань.

Швидка передача сигналу між нейронами мозку людини відбувається за рахунок виділення спеціального сигнального з’єднання — нейромедіатора. Вони поділяються на два види — збуджуючі та гальмівні.

Збуджуючий нейромедіатор глутамат активує нейрони, приєднуючись до спеціальних білків — глутаматних рецепторів. Проте надмірна активність цих рецепторів, особливо тих, що проводять кальцій, викликає захворювання нервової системи, бо нейрони гинуть через велику кількість кальцію.

Спеціалісти з Колумбійського університету (США — ред.) використали отруту павука Argiope lobata для блокування цих глутаматних рецепторів, аби запобігти гибелі нервових клітин.

«Отримана інформація може бути використана для створення блокаторів глутаматних рецепторів, які пропускають іони кальцію та є важливою фармакологічною мішенню в цілій низці захворювань, зокрема при аміотрофічному склерозі, епілепсії, гибелі нейронів при ішемії та нейродегенерації при хворобах Альцгеймера та Паркінсона», — наголосила одна з авторок дослідження.

Також учені зазначили, що отрута павука ніяк не впливає на здорові глутаматні рецептори, тому не перешкоджає передачі сигналів між нейронами.

Як повідомлялося, на Мадагаскарі виявили 18 досі невідомих видів павуків-убивць.

У Південній Америці виявили раніше невідомих синіх тарантулів.

Поділитись: