Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, якою визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Відтак на сьогодні обидві палати Конгресу США ухвалили рішення, у яких Голодомор визнали геноцидом українського народу, повідомляє посольство України у США.

Постановча частина резолюції містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голодомору в Україні про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Як і аналогічна резолюція, яку 3 жовтня ухвалив Сенат США, документ засуджує систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

У документі міститься заклик до розповсюдження інформації задля підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

«Ухвалено рішення, якого українці чекали десятиліттями та над яким невтомно працювали наша дипломатія та українська громада у США. Це без сумніву історичне рішення тепер вже всього Конгресу США», — зазначив президент України Петро Порошенко.

Як повідомлялося, Голодомор визнали геноцидом вже у 22 штатах США.

3 жовтня сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

У Держдепі США засудили спроби заперечити Голодомор в Україні.

Нагадаємо, у 2016 році Верховна Рада України ухвалила звернення до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile