Війна / Полонені

«Пам’ятай, що імперії не вічні» — політв’язень Кольченко написав листа Сенцову

Укрінформ
Війна/Полонені/«Пам’ятай, що імперії не вічні» — політв’язень Кольченко написав листа Сенцову
Зберегти
Вигляд
Український політв'язень Олександр Кольченко написав листа підтримки незаконно ув’язненому Олегу Сенцову, який припинив голодування через критичний стан здоров’я та загрозу примусового годування.

Як повідомила «Укрінформу» російська правозахисниця Тетяна Щур, у листі Кольченко закликав Сенцова не впадати у відчай та «пам’ятати, що імперії не вічні».

«Привіт, Олеже! Мені дуже шкода, що заявлена тобою мета так і не досягнута, навіть частково. Мені вже наприкінці тижневого голодування здавалося, що усі наші старання марні, хоча я десь у глибині душі сподівався, що помиляюся. Увесь період твого голодування я намагався за можливості відстежувати новини про тебе, дуже за тебе переймаюся. Дуже важко примиритися з думкою про те, що перебуваючи тут, ти як крихта — безсилий, не в силах ні на що вплинути. Мені дуже важко уявити той ступінь, в якому ти почуваєш себе втомленим та розчарованим. Не впадай у відчай і пам'ятай, що імперії не вічні, тиран впаде. З кожним днем упевненість в цьому все виразніше.Одужуй якнайшвидше! Бережи себе».

Правозахисниця уточнила, що Сенцов вже отримав цього листа.

Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини