Український політв'язень Олександр Кольченко написав листа підтримки незаконно ув’язненому Олегу Сенцову, який припинив голодування через критичний стан здоров’я та загрозу примусового годування.

Як повідомила «Укрінформу» російська правозахисниця Тетяна Щур, у листі Кольченко закликав Сенцова не впадати у відчай та «пам’ятати, що імперії не вічні».

«Привіт, Олеже! Мені дуже шкода, що заявлена тобою мета так і не досягнута, навіть частково. Мені вже наприкінці тижневого голодування здавалося, що усі наші старання марні, хоча я десь у глибині душі сподівався, що помиляюся. Увесь період твого голодування я намагався за можливості відстежувати новини про тебе, дуже за тебе переймаюся. Дуже важко примиритися з думкою про те, що перебуваючи тут, ти як крихта — безсилий, не в силах ні на що вплинути. Мені дуже важко уявити той ступінь, в якому ти почуваєш себе втомленим та розчарованим. Не впадай у відчай і пам'ятай, що імперії не вічні, тиран впаде. З кожним днем упевненість в цьому все виразніше.Одужуй якнайшвидше! Бережи себе».

Правозахисниця уточнила, що Сенцов вже отримав цього листа.

Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Сенцов у листі до своє сестри Наталії Каплан 5 жовтня повідомляв, що у нього «полетіли» внутрішні органи.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. 

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile