Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська звернулася до правоохоронців та військових на тлі протестів, що тривають після оголошення попередніх результатів виборів президента в країні.

Своє звернення Тіхановська передала через опозиційне інтернет-видання TUT.BY. У ньому вона «попросила міліцію і війська пам’ятати про те, що вони частина народу».

Вона також попросила своїх виборців запобігати провокаціям і не давати приводу застосовувати проти них насильство.

«Я знаю, що білоруси прокинутися завтра вже в новій країні і сподіваюся на те, що завтра будуть тільки хороші новини. Будь ласка, зупиніть насильство. Перш за все, офіцери, я знаю, що ви можете це зробити», — заявила Тіхановська.

Що взагалі коїться в Білорусі?

О 8:00 9 серпня у Білорусі та за кордоном почалося голосування на виборах президента країни. Воно тривало до 20:00. Крім чинного президента Олександра Лукашенка, який на посаді вже 26 років, у виборах брали участь ще четверо кандидатів. Головною опоненткою Лукашенка вважають Світлану Тіхановську.

По завершенні голосування в Білорусі оприлюднили результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців.

Люди, незгодні з оголошеними результатами, вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляють про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кількох постраждалих учасників. Щоправда, офіційно влада це не підтверджує.

Поділитись: