Поліція Нідерландів розслідує дії фахівця з кібербезпеки Віктора Геверса, який заявляв про успішний злам Twitter-акаунта президента США Дональда Трампа. Хоча слова Геверса заперечив Білий дім, чоловік заявив про нові докази того, що злам справді мав місце.

Про це повідомляє BBC.

Нова інформація щодо зламу Twitter-акаунта Трампа стала відомою в межах розслідування, яке веде поліція Нідерландів. Правоохоронці наголошують, що це незалежне розслідування, до якого не мають стосунку Сполучені Штати.

У коментарі BBC поліція пояснила, що Геверс є свідком у справі, а розслідування має встановити, чи справді трапився факт зламу. У разі доведення цього хакер може стати підозрюваним, і, відповідно до законів країни, йому може загрожувати до чотирьох років ув’язнення.

Про отримання доступу до акаунта Трампа у Twitter Геверс заявив 22 жовтня нідерландським ЗМІ. За його словами, він із п’ятої спроби підібрав пароль до акаунта — ним виявилося «maga2020!» (відсилка до виборчого гасла кампанії Трампа «Повернімо Америці велич!»).

Цей скриншот Геверс показував як доказ отримання доступу до акаунта Трампа. Утім інші фахівці з кібербезпеки заявляли, що він може бути підробленим
Фото:

Victor Gevers / Twitter

Як казав хакер, за два дні з ним зв’язалася Секретна служба США, якій він передав усю інформацію. Геверс розповів, що після цього в акаунті Трампа змінили пароль, а ще там з’явилася двофакторна аутентифікація.

Білий дім спростував заяви Геверса про начебто злам акаунту президента США у Twitter. Сама ж соцмережа тоді також говорила про відсутність «доказів на підтвердження заяви» про злам акаунта, але додатково коментувати інцидент відмовилася.

Тепер Геверс заявляє, що має достатньо даних із акаунта Трампа, які б підтверджували його слова: «Я показав їх обраній групі журналістів. Поліція спитала, чи бажаю я їх показати їм, і я відмовив. Лише в разі доказів злочину я розблокую зархівований (з акаунта — ред.) матеріал».

Доступ до Twitter-акаунта дає можливість переглядати й надсилати приватні повідомлення, бачити твіти, які позначив користувач, а також дізнатися дані на кшталт кількості заблокованих власником акаунта профілів. Крім того, так можна завантажити всю інформацію (включно з фото й повідомленнями) в окремий архів.

Не перший випадок

Віктору Геверсу, який, до слова, є співзасновником організації GDI Foundation та очолює Нідерландський інститут розкриття вразливостей, вже вдруге вдалося отримати доступ до профілю Трампа у Twitter.

У 2016 році він та ще двоє хакерів використали пароль Трампа від профілю в Linkedin, який потрапив у відкритий доступ у 2012 році. Через 4 роки після цього Трамп користувався цим паролем для захисту акаунту у Twitter. Пароль був «yourefired» («тебе звільнено»), що є посиланням на шоу The Apprentice («Учень»), ведучим якого тривалий час був Трамп.

Поділитись: