Папа Римський Франциск публічно висловив підтримку цивільного партнерства для гомосексуальних людей ще у 2019 році під час інтерв'ю мексиканській телекомпанії Televisa. Однак тоді його слова вирізали за наказом Ватикану.

Про це пише The New York Times посилаючись на слова представника Televisa.

Вирізані слова Папи вдалося знайти режисеру фільму «Франческо» Євгенію Афінеєвському, коли той шукав матеріали для стрічки в архівах Ватикану. Як зазначає AP, вставити цензуровану цитату у документальний фільм режисеру, схоже, дозволили представники Ватикану.

До того в інтерв'ю мексиканським журналістам Папа Франциск заявив, що завжди захищав вчення церкви про шлюб. Та коли потім почав заглиблюватися в питання легалізації одностатевих стосунків, відео раптом проскочило вперед.

Офіційний представник Ватикану Маттео Бруні відмовився говорити, чи справді слова Папи в інтерв'ю відредагували. Також невідомо, чи знав сам Франциск про редагування відеозапису.

Що саме сказав Папа Римський?

«Гомосексуальні люди мають право бути у сім’ї. Вони діти божі. Нам потрібен закон про цивільні партнерства. Так вони будуть визнані на юридичному рівні», — сказав Франциск у документальному фільмі «Франческо», який показали в межах Римського міжнародного кінофестивалю.

Це перша публічна заява Папи Римського щодо узаконення цивільних шлюбів гомосексуальних людей. Та раніше він вже висловлювався на підтримку ЛГБТ людей.

А що думають про це у Ватикані?

Франциск став першим папою, хто відкрито йшов проти суворих церковних доктрин. І хоча як головний представник Римсько-католицької церкви він підтримує одностатеві пари, решта церковників не є такими ж лояльними. Про це розповів професор богослов'я та порівняльної теології Френсіс Клуні, пише The Harvard Gazette.

Так, наприклад, єпископ Томас Дж. Тобін прокоментував слова Франциска та назвав одностатеві стосунки «об'єктивно аморальними». За його словами, католицька церква не має їх приймати. 

На противагу цьому, Френсіс ДеБернардо з «Міністерства нових шляхів», який представляє ЛГБТ-католиків, привітав коментарі Папи та назвав їх «історичними» змінами для церкви, яка переслідує геїв.

Поділитись: