«Пара вибухів без жодного сенсу»: Bellingcat про симуляцію Алмаз-Антея

default/«Пара вибухів без жодного сенсу»: Bellingcat про симуляцію Алмаз-Антея
Зберегти
Вигляд

Еліот Гіґґінс, засновник сайту розслідувальної журналістики Bellingcat, прокоментував Медузі звіт російського концерну Алмаз-Антей за моделюванням катастрофи МН17.

У вівторок, 13 жовтня, російський зброярський концерн Алмаз-Антей опублікував підсумки симуляції авіакатастрофи малайзійського Boeing 777, який впав 17 липня 2014-го у небі над Донбасом. За їх висновками, ракета, що збила лайнер, була випущена з території під контролем ЗСУ. Для свого дослідження росіяни провели симуляцію зустрічі ракети з комплексу Бук та пасажирського літака.

За словами розслідувальника, перша доповідь зброярів була спробою відволікти увагу від нідерландського звіту.

«Найцікавіше тут — як старанно вони замовчують факт, що ця доповідь трохи відмінна від їх попереднього звіту. Минулого разу їм вказали на те, що у їх звіті було багато деталей, що вказували на провину сепаратистів, і вони ці деталі змінили», - сказав він. Гіґґінс уточнив, що Алмаз-Антей змінив місце запуску ракети на кілька кілометрів, а потім і модель ракети.

«Це просто спроба відволікти від правди. Так що доповідь Ради безпеки Нідерландів — єдиний документ, що має реальне значення», - пояснив експерт.

Заходи Алмаз-Антею він назвав демонстрацією для російських ЗМІ: «Це дуже смішно: вони показують пару вибухів і графіків, які нічого не значать, не мають жодного сенсу».

Російські зброярі заявили про запуск ракети з району села Зарощенського, що суперечить даним міжнародного розслідування - село знаходиться значно західніше окресленої території запуску.

У Нідерландах вдень був опублікований звіт міжнародного розслідування щодо технічних обставин падіння Буку. 

 

Звіт Радбезу Нідерландів про катастрофу МН17  

***

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році. Імовірно, звіт про розслідування аварії літака Нідерланди опублікують 13 жовтня.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.