Святослав Павлюк у студії Громадського
Фото: Громадське
Паралелено зі встановленням ринкової ціни на газ необхідно фінансувати заходи з енергоефективності. Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» заявив експерт «Реанімаціного пакету реформ» Святослав Павлюк.

Він зазначив, що підтримує встановлення ринкової ціни газ, проте вважає необхідним паралельно фінансувати заходи з енергоефективності.

«Ми мали створити систему, яка б паралельно, швидко і достатньо фінансувала заходи з енергоефективності», — сказав Павлюк.

За його словами, в Україні лише підійшли до її створення, як приклад назвав програму «Теплі кредити».

Також він додав, що громадяни можуть очікувати на меншу суму рахунків лише у випадку модернізації комунальних господарств та утеплення будинків. За його словами, після комплексної термомодернізації можна заощадити до 50% суми на своїх рахунках за газ.

Він зазначив, що в «дискусії між рахунками і тарифами нам треба перейти до рахунків».

Тарифи на опалення та гаряче водопостачання можуть зрости з 1 грудня слідом за зростанням вартості газу для потреб побутових споживачів. Загалом, нові тарифи на опалення можуть зрости на 16%.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись: