Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що сподівається, що Верховна Рада України ухвалить закон про державний бюджет на 2019 рік до 1 грудня 2018 року.

Про це Гройсман повідомив під час засідання уряду 24 жовтня.

«Зараз законопроект допрацьовується до другого читання разом з українським парламентом. Я сподіваюсь на те, і необхідно так зробити, щоб до 1 грудня Україна отримала збалансований, реалістичний бюджет», — повідомив прем’єр.

Зазначимо, що ухвалення збалансованого бюджету на 2019 рік наразі є ключовою умовою Міжнародного валютного фонду для затвердження нової програми співпраці.

Нагадаємо, що проект закону про державний бюджет на 2019 рік парламент схвалив у першому читанні 18 жовтня.

Нова програма stand-by МВФ замінить розпочату урядом та фондом програму EFF, загальний обсяг якої мав становити близько 17 мільярдів доларів. Проте через відсутність повноцінної співпраці між українським урядом та МВФ, за 3 роки програми Україна отримала лише близько половини запланованого фінансування.

Програма Stand-by є короткостроковою (не більше 3 років) та призначена для подолання дефіциту коштів у короткостроковій перспективі. Її запланований обсяг становитиме 3,9 мільярдів доларів, а термін складе 14 місяців.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile