Відповідно до домовленостей між Українським урядом та Міжнародним валютним фондом, Рада МВФ затвердить нову програму stand-by після того, як зростання цін на газ для населення відобразиться на тарифах на опалення.

Відповідне пояснення міститься у проспекті емісії державних боргових облігацій, які уряд намагається продати інвесторам, передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на текст відповідного документа, яким володіє редакція.

«Домовленість з експертами МВФ передбачає, що тарифи на опалення мають бути повністю переглянутими з урахуванням зростання тарифів на газ до затвердження нової програми Радою директорів МВФ», — йдеться у документі.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Водночас, прем’єр-міністр України заявив, що протягом поточного опалювального сезону ще одного підвищення цін на газ для населення не відбудеться.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile