Світ

Парламент Франції підтримав реформу залізниці, що спричинила масові страйки

14 червня, 2018 10:39
Світ/Парламент Франції підтримав реформу залізниці, що спричинила масові страйки
Зберегти
Вигляд
Національні збори Франції (нижня палата парламенту) переважною більшістю голосів підтримали реформу національної залізничної компанії президента Еммануеля Макрона, що спричинила протести та страйки залізничників.

Національні збори Франції (нижня палата парламенту) переважною більшістю голосів підтримали реформу національної залізничної компанії президента Еммануеля Макрона, що спричинила протести та страйки залізничників.

Про це повідомляє ВВС.

452 депутати підтримали реформу, а 80 — проголосували проти законопроекту про перебудову державної залізничної компанії SNCF.

Законопроект передбачає найбільші зміни в компанії після націоналізації залізниць в 1930-х роках.

Відповідно до закону, нові працівники втратять щедрі робочі і пенсійні гарантії, тоді як SNCF перетвориться на акціонерне товариство і втратить свою внутрішню пасажирську монополію в 2020 році.

Профспілки заявляють, що це прихований крок до майбутньої приватизації SNCF, але уряд наполягає, що не продаватиме акцій.

Уряд Макрона також списав 35 мільярдів євро боргу SNCF із загальної суми в 47 мільярдів, щоб дозволити компанії збільшити фінансову свободу для підготовки до конкуренції з боку інших європейських компаній.

У квітні профспілки Франції почали страйки, які тривають вже третій місяць, намагаючись перешкодити проведенню реформ, але опитування показують, що громадська підтримка реформ почала зростати.

Раніше повідомлялося, що у Франції відновились страйки працівників Державної залізниці (SNCF).

Нагадаємо, на початку квітня у Франції почались масові протести, організовані працівникам Державної залізничної компанії (SNCF).

Протестувальники вимагають підвищення заробітної платні та скасування реформи державних залізниць. Державна залізниця допустила до руху лише один високошвидкісний потяг із 8, а також один регіональний поїзд з 5.

Реформа SNCF, яка є монополістом у Франції, передбачає введення у залізничну галузь конкуренції, а також усунення в майбутньому статусу залізничника, який дає ряд пільг. Працівники залізниці побоюються, що компанію можуть приватизувати. Влада Франції заперечила такі плани.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не планує відмовлятись від планів щодо реформування Державної залізничної компанії (SNCF), закликавши працівників припинити страйки.

Пов`язані новини