Парламент Ірландії 13 грудня проголосував за легалізацію абортів у країні. Тепер закон має підписати президент країни Майкл Хіггінс.

УТОЧНЕННЯ: У попередній редакції новини ішлося про те, що після підписання закону президентом в країні дозволять робити аборти до 12-го тижня вагітності у випадку загрози життю матері або наявності патології в плоду. Це некоректний переклад. Дякуємо нашим читачам за уважність і просимо вибачення за неточність.

Відтак, після підписання закону президентом в країні жінкам дозволять робити аборти до 12-го тижня вагітності. Крім того, після цього терміну аборт дозволяється у випадку загрози життю матері або наявності патології в плоду.

За закон проголосували 27 сенаторів, проти — 5. Дебати щодо рішення тривали дев'ять годин.

До моменту голосування в закон внесли понад 350 поправок, проте взяли до уваги лише декілька. Одна з погоджених поправок скасувала вимогу до того, щоб лікар, який дає дозвіл на аборт, безпосередньо проводить процедуру аборту.

Міністр охорони здоров'я Саймон Харріс назвав ухвалення «історичним моментом».

«Це справд історичний момент. Це відкриває шлях до реалізації послуги з припинення вагітності у січні 2019. Це початок нової ери для охороно здоров'я жінок», — сказав Харріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ірландське право на аборт: свобода вибору чи злочин

25 травня більшість ірландців на референдумі підтримали лібералізацію законодавства про заборону абортів у країні.

В Ірландії з 1983 року фактично заборонено проведення абортів. Відтоді понад 170 тисяч ірландських жінок зробили аборти у закордонних клініках.

Нині аборт у країні дозволяється тільки у тому випадку, коли є ризик для життя вагітної жінки, але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плода.

Поділитись: