Верховна Рада України ухвалила закон №6490-д, що легалізує діяльність сімейних фермерських господарств.

Верховна Рада України ухвалила закон №6490-д, що легалізує діяльність сімейних фермерських господарств.

За відповідний закон проголосувало 229 депутатів.

Законопроект дає змогу сім'ям, що мають домашні ферми, зареєструватись малими підприємцями без створення юридичної особи. Таким чином, фермери матимуть змогу стати фізичними особами-підприємцями та легально працювати в Україні.

«Відтепер українські фермери та їх сім’ї, які проживають у селах, стають повноцінними підприємцями та отримують ряд переваг. Офіційний підприємницький статус за пільговим оподаткуванням дозволяє їм виходити на нові організовані ринки та збільшувати свої прибутки», — прокоментував рішення парламенту заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремета.

Він також зазначив, що ухвалення цього закону дозволить малим сімейним фермам претендувати на програми державної підтримки. Раніше на них могли претендувати лише аграрні компанії.

Крім цього, в ухваленому законі встановлюється пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для фермерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейна ферма: як заробляти на молоці — Бізнес-план

Нагадаємо, що 22 травня Рада підтримала у першому читанні законопроект про легалізацію сімейних ферм.

Раніше у Світовому банку наголошували, що відміна мораторію на землю є однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «15 років без землі: як працюють українські фермери — RE:ФОРМА»

 

Поділитись: