Македонія отримала нову назву. Тепер країна називатиметься Республіка Північна Македонія.

Македонія отримала нову назву. Тепер країна називатиметься Республіка Північна Македонія.

Про це під заявив прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв, передає македонська редакція «Радіо Свобода».

«Шановні співгромадяни, у нас є історичне рішення ... Назва Республіка Північна Македонія з перекладом на всі мови для повсюдного вжитку», — заявив він.

У Twitter політик додав, що дане рішення визнане Грецією та міжнародною спільнотою. 

«Більше немає КЮРМ (Колишня югославська республіка Македонія — офіційна назва країни — ред). Більше немає міжнародних угод, в яких не допускалася б македонська мова. Ми вирішуємо вікове питання. Ми самі собі, і це остаточно визнають всі наші сусіди, Грецька Республіка та міжнародна спільнота», — написав він.

Вирішення багаторічної дискусії привітав президент Європарламенту Дональд Туск. 

«Щиро вітаю прем'єр-міністрів Ципраса та Заєва. Я тримаю пальці схрещеними. Завдяки вам неможливе стає можливим», - написав у Twitter політик.

Нагадаємо, Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

Зазначимо, що угоду повинні підписати у грецькому прикордонному містечку Мала Преспа цими вихідними. В угоді прописанні пункти щодо береження прикметника «македонський» по відношенню до громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Раніше у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на «Республіка  Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до  Європейського Союзу та НАТО. 

Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Поділитись: