Парламентська більшість Молдови проголосувала за декларацію «Про захоплену державу». Це підтримав 61 депутат. Декларація передбачає «звільнення захопленої олігархами держави» і вивід держструктур з-під впливу «олігархів» з Демократичної партії.

Цей проект раніше зареєстрував політичний блок ACUM. Перед голосуванням представник ACUM Андрій Нестасе зачитав декларацію.

У ній передбачається анулювання змішаної виборчої системи і висловлення вотуму недовіри Конституційному суду країни. Також там міститься вимога відправити у відставку главу Служби інформації і безпеки і главу Національного центру по боротьбі з корупцією.

Нестасе також запропонував звернутися до ЄСПЛ у зв'язку з тим, що КС Молдови ухвалює рішення, які суперечать закону.

Раніше депутати з проросійської партії соціалістів Молдови (ПРСМ) та члени проєвропейського блоку ACUM напередодні екстреного засідання парламенту підписали тимчасову згоду про співробітництво. Депутати обрали керівництво парламенту і затвердили уряд. Прем'єркою парламент призначив Майю Санду.

Водночас, Конституційний суд Молдови визнав обрання незаконним. Також у КС вирішили, що будь-яке рішення парламенту від 8 червня буде недійсним через те, що термін формування робочих органів парламенту закінчився 7 червня. Однак президент Молдови Ігор Додон відмовився розпускати парламент, заявивши, що має таке право, але не зобов'язаний зробити це. Найближчим часом Додон має прийняти присягу нового уряду.

Поділитись: