Депутати з проросійської партії соціалістів Молдови (ПРСМ) та члени проєвропейського блоку ACUM напередодні екстреного засідання парламенту підписали тимчасову згоду про співробітництво.

Про це повідомляє молдовське видання Newsmaker.

Вибори до парламенту країни відбулися ще наприкінці лютого цього року. На них перемогла ПРСМ , здобувши 35 місць. Другою прийшла Демократична партія Молдови з 30 мандатами. ACUM здобули 26 місць. Для більшості у молдавському парламенті необхідно 51 місце, тож будь-які дві партії мали домовитися. Їхні погляди дуже різняться — ПРСМ є проросійською партією. Наприклад, президент Ігор Додон, що входить до її складу, неодноразово називав Крим «російським». Водночас в ACUM мають проєвропейські погляди, відстоюють проєвропейські реформи та деолігархізацію.

Проте досі вони не могли сформувати коаліцію, а провал означав би дострокові вибори.

Угода про тимчасове співробітництво передбачає, що лідерка ПРСМ Зінаїда Гречана стане спікеркою парламенту, очільниця ACUM Майя Санду — прем’єркою.

На засіданні також присутні президент Молдови Ігор Додон, посли США, ЄС, Росії та інші дипломати.

Раніше Конституційний суд країни постановив, що крайнім терміном формування коаліції було 7 червня. У Конституції йдеться, що якщо депутати не домовилися за 90-денний термін, президент після консультацій із фракціями може розпустити парламент. Додон, натомість, відмовився це робити.

Поділитись: