Парламент Німеччини не проголосував за негайне передавання танків Україні. Рішення хочуть іще обговорити
Парламент Німеччини не проголосував за пропозицію опозиційного блоку «Християнсько—демократичного союзу» та «Християнсько—соціального союзу» (ХДС/ХСС) про негайне постачання Україні танків. Рішення хочуть іще обговорити в комітетах.
Про це повідомляє Politico.
Опозиція висунула пропозицію негайно почати постачання Україні бойових танків та бойових машин піхоти західного зразка, що є на складах. Ця пропозиція відрізняється від позиції канцлера Олафа Шольца, який вважає, що Німеччина не має постачати танки, поки цього не роблять інші західні країни.
Якби парламент підтримав опозиційну пропозицію, це було б рівносильно висловленню недовіри до стратегії Шольца щодо України. Раніше депутати від «Партії зелених» та «Вільної демократичної партії» теж вимагали збільшення військової допомоги Україні.
Однак після дебатів більшість депутатів від провідної «Соціал-демократичної партії», «Партії зелених» та «Вільної демократичної партії» проголосували за спрямування пропозиції до комітетів із закордонних справ та економічних питань для подальшого обговорення, що відкладає ухвалення рішення щонайменше на декілька тижнів.
Однак наступного тижня опозиція може вимагати голосування за іншу пропозицію, яка теж вимагає танків для України.
Що передувало?
Канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше стверджував, що його країна надає достатньо допомоги Україні, а замість танків може зосередитися на постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони. Так він відповів на запитання, чому Берлін досі не надав Києву танків чи бойових літаків. Він пропонує розподіляти між партнерами завдання з допомоги Україні.
Перед цим німецьке видання Welt із посиланням на джерела в українських урядових колах писало, що Олаф Шольц блокує постачання Україні 100 сучасних німецьких танків Leopard 2A7 навіть попри те, що компанія-виробник готова їх виготовити для українців.
За даними видання, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Німеччини просив Шольца схвалити постачання Києву цих танків. Однак Шольц так і не взяв на себе зобов'язань щодо схвалення постачання.
- Поділитися: