УКРАЇНА

Парламент підтримав закон про стимулювання кредитування

3 липня, 2018 15:53
УКРАЇНА/Парламент підтримав закон про стимулювання кредитування
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України ухвалила закон №6027-д про відновлення кредитування.

Верховна Рада України ухвалила закон №6027-д про відновлення кредитування.

За відповідне рішення проголосувало 239 депутатів.

Закон розробили у Національному банку України та визначено одним з пріоритетних на 2018 рік.

Законом вносяться зміни у функціонування інституту поруки та переглядаються норми, які, на думка НБУ, створюють перешкоди у процесі кредитування як населення, так і підприємств.

Крім цього, ухвалений закон удосконалює процес позасудового вирішення питань проблемної заборгованості, а також питання щодо внесення застави за банківськими кредитами.

«Ухвалення законопроекту №6027-д забезпечить вирішення проблемних питань, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування національної економіки і продукують додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів», — йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Там також сподіваються, що з набуттям чинності закону банки знизять відсоткові ставки та зроблять кредити більш доступними. Як результат, населення та підприємства отримають більше доступу до банківських продуктів.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Напередодні комітет парламенту з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував ухвалити у другому читанні законопроект «Про валюту і валютні операції».

Нагадаємо, що 17 травня Рада ухвалила президентський закон «Про валюту» у першому читанні. Тоді за нього проголосувало 253 депутати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Раніше в НБУ повідомляли, що торговельний дефіцит України у травні 2018 року склав 1 мільярд доларів.

Також там зазначали, що українська гривня за всю свою історію знецінилась у 14 разів.

Нагадаємо, що з 1 липня НБУ запроваджує практику округлення сум готівкових покупок у зв’язку з припиненням обігу монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.

Пов`язані новини