Парламент підтримав зміни до закону «Про суспільне мовлення»
Верховна Рада Україна підтримала у другому читанні та вцілому «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України».
Рішення підтримали 256 народних депутатів.
Як зазначається у порівняльній таблиці до документу, суспільне телебачення і радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100 відсотків акцій якого належить державі на базі Національної телерадіокомпанії, а також місцевих державних ТРК.
«НСТУ здійснює мовлення не менш ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі: суспільно-політичному та культурно-освітньому та не менш ніж на трьох загальнонаціональних радіоканалах: суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному», - йдеться у документі.
Наглядова рада також отримала додаткові функції, зокрема тепер вона призначає 4 членів до складу редакційної ради НСТУ та обирає на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління й укладає з ними контракти, встановлює умови розміру оплати праці працівників НСТУ.
«Метою проекту Закону України є забезпечення діяльності НСТУ шляхом уточнення окремих положень Закону в частині визначення механізму створення НСТУ, його організаційно-правової форми, джерел фінансування, умов оплати праці працівників, захисту майнових прав НСТУ та інтересів трудового колективу, удосконалення діяльності органів управління, порядку формування і засад діяльності наглядової та редакційної рад», - йдеться у пояснювальній записці до документу.
Як зазначила сьогодні в ефірі Громадського директор Інституту масової інформації Оксана Романюк, попередня редакція закону не давала можливостей реформування системи.
/ фото Сергія Грішина
- Поділитися: