Завтра, 20 жовтня 2020 року, Верховна Рада не розглядатиме проєкт Державного бюджету на 2021 рік, як це планували зробити раніше. Питання бюджету парламент розгляне вже після місцевих виборів.

Про це під час погоджувальної наради 19 жовтня заявив голова парламенту Дмитро Разумков.

Він зазначив, що через те, що у парламенті хворіють або перехворіли вже 60 народних депутатів, а деякі перебувають на самоізоляції, в п'ятницю не відбулося засідання профільного комітету.

«Згідно з чинним законодавством, документ, який ми мали розглядати завтра, не готовий. Ми не зможемо на пленарному засіданні його розглянути. Тому що і народні депутати з ним ще не ознайомилися, і комітет ще не ухвалив відповідне рішення», — пояснив Разумков.

Водночас спікер Ради висловив упевненість, що найближчим часом профільний комітет підготує цей документ. Він закликав комітети Ради й уряд оперативно доопрацювати проєкт бюджету, щоб вчасно його ухвалити.

«Після того, як пройдуть вибори, ми згідно з графіком нашої роботи повернемося до Верховної Ради України з 3 листопада, я впевнений, що ми зможемо розглянути цей законопроєкт», — підсумував він.

Особливості проєкту держбюджету 2021

Мінфін готував проєкт держбюджету на основі прогнозу економічного і соціального розвитку на 2021-2024 роки, розробленого Міністерством економрозвитку в межах нового прогнозного циклу і затвердженого на засіданні уряду в липні.

Міністерство фінансів назвало ключові пріоритети проєкту держбюджету: підвищена мінімальна заробітна плата, якісна освіта, доступна медицина, протидія пандемії та COVID-вакцинація, турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+).

Також акцентуватимуть увагу на обороні та безпеці, великому будівництві (дороги), транспортній інфраструктурі (нові пасажирські вагони), розвитку культури, підтримці спорту високих досягнень, масштабній цифровізації економіки та фінансово спроможних регіонах.

Дефіцит Державного бюджету на 2021 рік Кабінет міністрів передбачив на рівні 270 мільярдів гривень, що на півтора відсотка нижче, ніж цього року. Ці кошти уряду потрібно буде звідкись позичити.

Доходи держбюджету передбачили на рівні 1 трильйона 71,1 мільярда гривень. Видатки — 1 трлн 350 млрд гривень. Рівень дефіциту бюджету у відсотках від ВВП цьому році становить 7,5%, а в наступному передбачили зниження до 6%.

Поділитись: