Світ

Парламент Швеції відправив у відставку прем'єр-міністра країни

25 вересня, 2018 14:25
Світ/Парламент Швеції відправив у відставку прем'єр-міністра країни
Зберегти
Вигляд
Парламент Швеції оголосив вотум недовіри і відправив у відставку прем'єр-міністра і лідера Соціал-демократичної партії Стефана Льовена.

Парламент Швеції оголосив вотум недовіри і відправив у відставку прем'єр-міністра і лідера Соціал-демократичної партії Стефана Льовена.

Про це повідомляє The Local.

Зазначається, що Льовен став першим шведським прем'єром, відправленим у відставку таким голосуванням.

В цілому 204 із 349 депутатів Швеції проголосували за відставку Льовена у вівторок вранці, 25 вересня. Під час голосування серед депутатів ніхто не утримався.

«Для Північноатлантичного союзу очевидно, що Швеція має потребу в новому уряді», — заявив Ілфь Крістерссон, лідер Помірної коаліційної партії Швеції.

Тепер спікер парламенту Андреас Норлен закликає спробувати сформувати новий уряд. Водночас, Льовен має намір очолити тимчасовий уряд протягом кількох тижнів або місяців, на період, поки буде призначений новий глава прем'єр.

Льовен повідомив журналістам після голосування, що він як і раніше «готовий залишатися прем'єр-міністром, якщо його попросять зробити це».

Також він заявив про готовність «вести переговори, щоб шукати компроміси між двома сторонами».

Парламентські вибори 9-го вересня у Швеції не залишили жодного з головних партійних блоків Швеції з абсолютною більшістю голосів, ультраправі здобули третє місце — 17,6% голосів.

Для формування більшості у Швеції необхідно мати принаймні 175 місць у парламенті. Жодна із великих центристських коаліцій не спромоглась їх здобути передусім через високий результат праворадикалів, що свідчить про довгий і складний період переговорів щодо формування нового уряду.

Льовен закликав політиків до співпраці, а громадян — не спекулювати на результатах виборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи переможуть неонацисти у Швеції?

Пов`язані новини