Антимонопольний підкомітет юридичного комітету Палати представників США розпочав слухання керівників чотирьох ІТ-компаній США — Apple, Google, Amazon і Facebook. Уперше очільників цих компаній допитають разом, аби встановити, чи не є вони монополістами на ринку.

Через пандемію коронавірусу слухання відбуваються у форматі відеоконференції — вперше в історії підкомітету, зазначає The Verge. Видання також зазначає, що вони можуть стати одними з найбільш вагомих в історії ІТ-бізнесу США після слухань 1990-х років щодо монополії Microsoft.

Facebook, Google, Apple і Amazon звинувачують у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку. Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через яку власники застосунків втрачають частину прибутку. А Facebook звинувачують у створенні монополії через придбання своїх конкурентів — як-от Instagram і Snapchat.

Марк Цукерберг (Facebook), Сундар Пічаї (Google), Тім Кук (Apple) і Джеф Безос (Amazon) доводитимуть перед конгресменами, що вони дозволяють чесну конкуренцію у сферах, де оперують. Більшу частину своїх виступів вони попередньо оприлюднили.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Конгрес США офіційно допитав главу Facebook Марка Цукерберга щодо скандалу з компанією Cambridge Analytica, яка заволоділа особистими даними 81 мільйона користувачів соцмережі.

Поділитись: