Парламент Вірменії під час засідання 24 жовтня не підтримав кандидатуру Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра. Зазначимо, це передбачено законодавчою процедурою щодо розпуску парламенту. Про це повідомляє «Кавказский узел».

За призначення Пашиняна прем'єром не проголосував жоден депутат вірменського парламенту. Наступне голосування призначене на 31 жовтня.

Нікол Пашинян 16 жовтня оголосив про свою відставку, висловивши впевненість, що фракції не будуть заважати його планам розпустити парламент. В цей же день у відставку пішов уряд Вірменії.

Метою своєї відставки Пашинян назвав доведення «оксамитової революції» до кінця і передачу влади народу. Прем'єр представив дорожню карту, згідно з якою президент негайно приймає його відставку, потім парламент не обирає нового прем'єра протягом 14 днів і розпускається для проведення позачергових виборів.

24 жовтня прихильники Пашиняна зібралися біля будівлі Національних зборів Вірменії з вимогою розпуску парламенту. Вони заявили, що їхня мета — не допустити обрання прем'єра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 100 днів прем'єра Вірменії Пашиняна: перемога з присмаком зради

Відповідно до ч. 3 ст. 149 Конституції Вірменії, якщо прем'єр не обирається в першому турі голосування, то через 7 днів призначаються нові вибори, в яких право на участь мають кандидати, висунуті як мінімум однією третиною від загального числа депутатів. Якщо прем'єр не буде обраний, то парламент розпускається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Прем’єр Вірменії Пашинян пішов у відставку: що далі?

Поділитись: