Світ

Парламент Єгипту схвалив закон про блокування веб-сайтів без рішення суду

22 червня, 2018 14:39
Світ/Парламент Єгипту схвалив закон про блокування веб-сайтів без рішення суду
Зберегти
Вигляд
Парламент Єгипту схвалив «Закон про кіберзлочинність», що надає широкі повноваження виконавчій владі у блокуванні веб-сайтів.

Парламент Єгипту схвалив «Закон про кіберзлочинність», що надає широкі повноваження виконавчій владі у блокуванні веб-сайтів.

Про це повідомляє «Асоціація за свободу слова і думки» (АССД).

Організація зазначає, що новий закон надає широкі повноваження владі Єгипта для блокування сайтів та онлайн-стеження за громадянами у мережі.

Зокрема документ дозволяє слідчим органам блокувати веб-сайти без рішення суду, а також вимагати від провайдерів «негайного» блокування контенту. Слід зазначити, що ці органи все одно мають звертатися до суду.

В асоціації наголосили, що в ухваленому парламентом законі є невизначені положення щодо кіберзлочинності, які влада може використовувати для зловживань, зокрема для цензури в інтернеті.

Організація підкреслює, що цей документ, як і ухвалені раніше в Єгипті закони, що регулюють масові акції, а також діяльність громадських організацій та ЗМІ, звужують простір для громадянського суспільства і обмежують права громадян, особливо права на свободу висловлення думок.

21 червня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №6688, яким хочуть дозволити Службі безпеки (СБУ) блокувати сайти, що містять заборонену до поширення в України інформацію, без рішення суду.

Нагадаємо, сайти «ДНР/ЛНР» та російський «Первый канал» потрапили до списку санкцій України.

Freedom House та медійники закликали владу України утриматися  від блокування сайтів без рішення суду.

Як повідомлялося, Telegram оскаржив блокування на території Росії в Європейському суді з прав людини.

Наприкінці квітня 2018 року влада Туреччини заблокувала «Вікіпедію» через відмову її керівництва видалити інформацію про підтримку Анкарою тероризму.

Пов`язані новини