Парламентська ТСК не задоволена розслідуванням справи Гандзюк
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017—2018 років знайшла ряд недоліків у розслідуванні правоохоронцями цих справ.
Про це 17 червня з трибуни парламенту заявив голова ТСК Ігор Василів (фракція «Слуга Народу»).
За його словами, розслідування у кримінальному провадженні у справі нападу на активістку Катерину Гандзюк від 12 липня 2019 року після певних успіхів фактично зупинилося.
«[Це відбулося] у квітні 2020-го після ліквідації спецдепартаменту ГПУ відповідно за процесуальний нагляд за справами нападів на активістів та звільнення заступника генпрокурора [Віктора] Трепака, який заявив про політичний тиск. Підозрюваного [Владислава] Мангера не було відсторонено від посади, обраний запобіжний захід на той час було е змінено», — переконує Василів.
За його словами, це створювало ризики використання Мангером його посади у власних інтересах та вчинення перешкоди судовому розгляді.
«Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням [Ігоря] Павловського перебуває на розгляді в Приморському суді. За 10 місяців не було жодного з 13 призначених судових засідань з вини обвинуваченого та працівників слідчого ізолятора, де утримується Павловський», — зазначив депутат.
У звіті ТСК зазначено, що Комісія виявила конкретні факти, які можуть свідчити про неналежне розслідування у справі Гандзюк, а тому наголошує на необхідності продовження своєї роботи.
«Комісія звертає увагу на необхідність суттєвої активізації зусиль правоохоронних органів щодо всебічного, повного та об’єктивного розслідування вищезгаданих кримінальних проваджень та якнайшвидшої передачі відповідних справ до судових органів в установленому порядку», — йдеться у звіті.
Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.
Скільки коштів за організацію злочину він отримав наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.
Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.
Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину, також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.
- Поділитися: