Вибори до Палати представників Національних зборів Білорусі, які відбулися 17 листопада, не відповідають міжнародним стандартам. До цього висновку дійшли спостерігачі Парламентської асамблеї ОБСЄ.

З відповідною заявою на прес-конференції 18 листопада виступила спеціальна координаторка ОБСЄ Маргарета Седерфельт, повідомляє Єврорадіо.

Спостерігачі ОБСЄ заявили про серйозні процедурні проблеми при підрахунку голосів. За словами Седерфельт, ці факти змушують обережно ставитися до справедливості підрахунку.

«Ми зазначили, що велика кількість кандидатів подала заявки на участь у виборах, але їх участь обмежили. Ці вибори продемонстрували повну відсутність дотримання демократичних зобов'язань. В державі, де повноваження і незалежність парламенту обмежені, а основні свободи як виборців, так і кандидатів обмежують, існує небезпека перетворення парламентських виборів на формальність», — повідомила Седерфельт.

Вибори до Палати представників Національних зборів Білорусі відбулися минулої неділі, 17 листопада. Явка на виборах склала 77,22%, достроково проголосували 35,77% виборців. Центральна виборча комісія Білорусі вже підбила попередні підсумки виборів. Названо імена всіх 110 депутатів, серед яких немає жодного представника опозиційних партій. Остаточні підсумки ЦВК має оголосити 22 листопада.

На своє перше засідання Палата представників збереться 6 грудня.

Національні збори Республіки Білорусь складається з двох палат — Палати представників і Ради Республіки.

Поділитись: