Керівник проектів ГО «Центр UA» Андрій Андрушків нагадав народним депутатам, що в Україні діє парламентсько-президентська модель правління.

Про це він сказав під час дискусії в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Вибачте будь ласка, зараз, як ніколи, настав час українському парламенту показати свої тестикули. В плані якому? Є якийсь документ, який ви всі колись підписували. Коаліційна угода коаліції «Європейська Україна». Там передбачається пропорціійна система з відкритими регіональними списками, є Виборчий кодекс, який передбачає цю систему. Чому українські депутати, яких обрали, я нагадаю, після Революції Гідності дозволяють витерти об себе ноги?», — наголосив Андрушко.

У відповідь на це, депутат фракції «Самопоміч» Роман Семенуха заявив: «тому що це триває 4,5 роки».

Раніше повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський екстрено збирає засідання Верховної Ради 22 травня «для внесення змін до закону про вибори народних депутатів».

Нагадаємо, 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори. Нагадаємо, 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент. Отже, в Україні мають відбутися дочасні вибори Верховної Ради.

Про готовність до дострокових виборів заявили в партіях «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина».

Партії Анатолія Гриценка і Святослава Вакарчука також братимуть участь у дострокових виборах в Раду.

А міськголови Харкова і Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення нової політичної сили — умовної «партії мерів» — з якою планують піти на парламентські вибори.

Поділитись: