УКРАЇНА

Партії приховують регіональні осередки через необхідність декларування — Комітет виборців

13 лютого, 2017 22:19
УКРАЇНА/Партії приховують регіональні осередки через необхідність декларування — Комітет виборців
Зберегти
Вигляд
lead
Політичні партії намагаються обійти закон про фінансування партій, аби уникнути звітів про витрати.

Політичні партії намагаються обійти закон про фінансування партій, аби уникнути звітів про витрати.

Про це в ефірі Громадського повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, 70% партійних коштів витрачаються на регіональні осередки і аби не звітувати про витрати — партії не реєструють місцеві представництва.

«Зараз ми побачили ситуацію, коли «Радикальна партія Ляшка» і «Народний фронт», які декларують наявність регіональної структури, зареєстрували нуль офіційних осередків. Таким чином вони обходять норми  закону, тому що якщо місцева організація партії офіційно зареєстрована — вона зобов'язана подавати звіти до НАЗК (Національного агентства з питанб запобігання корупції). Таким чином партії просто спрощують собі життя», — сказав він.

За словами Кошеля, подібна ситуація складається через загальні формулювання у Законі про державне фінансування політичних партій. Зокрема, передбачені кошти на «статутну діяльність».

«Але статутна діяльність — це фактично будь-що», — зазначив Кошель, додавши, що в Раді зареєстрований законопроект, який дозволив би врегулювати видатки на діяльність партій, а також заборонити рекламу політичних сил.

«Ми хочемо, щоб вони перестали бути київськими клубами, а щоби вони стали реальними партіями», — додав він.

Загалом, за словами голови Комітету виборців, в Україні практика державного фінансування партій показала кращий результат, аніж, наприклад, у Польщі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини