УКРАЇНА

Партія «Опоблок» віддала борги за рекламу державними грошима — рух «Чесно»

14 квітня, 2018 20:37
УКРАЇНА/Партія «Опоблок» віддала борги за рекламу державними грошима — рух «Чесно»
Зберегти
Вигляд
Партія «Опоблок» віддала борги за рекламу на телеканалі «Інтер» державними грошима.

Партія «Опоблок» віддала борги за рекламу на телеканалі «Інтер» державними грошима.

Про це йдеться у розслідуванні руху «Чесно».

«6,4 млн грн бюджетних коштів отримав «Інтер» у 2017 році від «Опоблоку». Це борг партії за телерекламу перед початком місцевих виборів 2015 року. Зараз партія витрачає кошти платників податків, щоб вітати глядачів «Інтеру» зі святами», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє організація, «Опоблок» торік отримав з бюджету майже 48,5 млн. Четверту частину цих коштів партія витратила на телерекламу.  Ще 6,4 млн пішло на погашення боргу перед телеканалом «Інтер».

При цьому зазначається, що прямої заборони щодо погашення кредиторської заборгованості партії у Законі «Про політичні партії» немає.

Договори на трансляцію рекламних роликів у 2015 році свідчать, що телереклама транслювалася до офіційного початку виборчої кампанії.

«Сума членських внесків «Опоблоку» не була достатньою, щоб покрити борги партії перед телеканалом Інтер, і становила менше 4 млн. Зараз партія витрачає кошти головно на те, щоб вітати потенційних виборців зі святами», — додали у русі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партію «Опоблок» фінансують фіктивні фірми — розслідування ZIK

Нагадаємо, що у вересні 2017 року Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Національну поліцію перевірити фінансовий звіт партії «Опозиційний блок».

Тоді зазначалося, що відповідно до звіту «Опозиційного блоку», добровільні внески від юридичних осіб у 2016 році склали 11,7 мільйонів гривень.

Водночас, під час журналістського розслідування вдалось з’ясувати, що деякі фірми-донори зареєстровані «у віртуальному офісі» в перукарні, а інші — на рибному держпідприємстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниці партійної бухгалтерії: на що йдуть гроші парламентських партій — RE:ФОРМА 

Пов`язані новини