УКРАЇНА

Партію «Опоблок» фінансують фіктивні фірми — розслідування ZIK

9 квітня, 2018 21:17
УКРАЇНА/Партію «Опоблок» фінансують фіктивні фірми — розслідування ZIK
Зберегти
Вигляд
Політична партія «Опозиційний блок» у 2017 році отримувала фінансування не тільки з державного бюджету, а й від фіктивних фірм.

Політична партія «Опозиційний блок» у 2017 році отримувала фінансування не тільки з державного бюджету, а й від фіктивних фірм.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Джокери».

В офіційному звіті партії за 2016 рік зазначаються надходження як від держбюджету, так і від фізичних і юридичних осіб. Однак фізособи перераховували кошти лише регіональним осередкам і ці надходження загалом склали 4 мільйони 750 тисяч гривень.

Натомість юридичні особи спонсорували «Опоблок» набагато більше. Так, компанія «Агротрейдмаркет» перерахувала 2,55 мільйони гривень, «Полібудсервіс» — 1 мільйон, ТОВ «Магден-плюс» — 1,1 мільйона, «Гіперіон мега» — 1 мільйон гривень.

Журналісти стверджують, що за зазначеними адресами фірм «Гіперіон мега», «Магден-плюс» та «Полібудсервіс» не розташовувалася жодна.

Фінансовий аналітик антикорупційної громадської організації «Ейдос» Сергій Адаменко зазначив, що протягом 2016 року «Опозиційний блок» профінансували сім юридичних осіб на загальну суму понад 12 мільйонів гривень. А в 2017 році чотири юридичні особи профінансували її приблизно на 3,8 мільйона гривень.

За словами Адаменка, фірма «Агротрейдмаркет» є основним джерелом фінансування партії.

На питання журналістів про те, чи знають своїх спонсорів представники «Опоблоку»,  народний депутат Юрій Мірошніченко заявив, що на сьогодні «є запитання до звітів більшості політичних сил».

Самі ж розслідувачі припускають, що прихованими спонсорами політичної партії можуть бути лідер проросійкої організації «Український вибір» Віктор Медведчук, олігархи Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов.

Депутат від БПП Сергій Лещенко зазначив, що «Опоблок» від початку заснування був проектом вищезазначених людей.

Нагадаємо, що у вересні 2017 року Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Національну поліцію перевірити фінансовий звіт партії «Опозиційний блок».

Тоді зазначалося, що відповідно до звіту «Опозиційного блоку», добровільні внески від юридичних осіб у 2016 році склали 11,7 мільйонів гривень.

Водночас, під час журналістського розслідування вдалось з’ясувати, що деякі фірми-донори зареєстровані «у віртуальному офісі» в перукарні, а інші — на рибному держпідприємстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниці партійної бухгалтерії: на що йдуть гроші парламентських партій — RE:ФОРМА 

Пов`язані новини