Партія «Голос» Святослава Вакарчука домовляється з іншими демократичними силами про координацію дій на парламентських виборах, але об’єднуватися в одну партію вони не планують.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила голова штабу «Голосу» Юлія Клименко.

За її словами, демократичні партії рано чи пізно будуть вимушені об’єднатись, або трансформуватися, але на цих виборах цього не буде зокрема через те, що законодавство не передбачає створення блоків.

«Ми ведемо переговори із «Силою Людей», координуємося із «Самопоміччю», розмовляємо з усіма демократичними силам абсолютно, які би дозволяли нам знайти баланс, не заважати один одному на цих виборах», — наголосила вона.

Клименко додала, що «Голос» буде координуватися із демократичними партіями і на місцевих виборах.

«Юридичного механізму, яким чином нам об’єднатися, на жаль не існує. Виборчий кодекс як був старий, так він і залишився, разом із мажоритарниками і відсутністю блокування. Тобто, аби фактично об’єднатися, треба знищити всі партії і залишити одну», — пояснила голова штабу «Голосу».

Клименко вважає, що ніхто з лідерів партій на це не піде, тому що багато років вони будували свої політсили.

«Блокування нам би дозволило об’єднатися у більш вагомих політичних гравців. Зараз його не існує, тому ми домовляємося як можемо: десь ми будемо координуватися на мажоритарних округах, ми вже говоримо про місцеві вибори і ми безумовно будемо координуватися, тому що іншого варіанту ми не бачимо, як можна просунути демократичну ініціативу в цій країні», — резюмувала вона.

Народний депутат від фракції «Самопоміч» Любомир Зубач погоджується з необхідністю об’єднати усі демократичні сили, але також зауважує, що зараз це «дуже непросто».

Він вважає, що такі партії мають домовитися про те, аби не протистояти одне одному на виборах, а також погодити спільних мажоритарників. 

Нагадаємо, згідно з останніми рейтингами, партія «Голос» має 5,6% підтримки, «Самопоміч» — 1,4%.

Нагадаємо, Святослав Вакарчук створив партію «Голос» для участі парламентських виборах. Він пояснив, що не брав участі у виборах президента, бо вважає вибори у Раду важливішими.

За словами лідера «Голосу», перший законопроект, який запропонує політична сила у випадку перемоги на позачергових парламентських виборах, стосуватиметься деолігархізації.

Поділитись: