«Слуга народу» в новому парламенті отримала 254 місця в парламенті, «Опозиційна платформа — За життя» — 43, Європейська солідарність — 27, Батьківщина — 26, Голос — 20, позафракційні — 54. Громадське з допомогою інформаційних карток розповідає головне про ці партії.

Партія «Слуга народу», хоч і не змогла повторити феноменальний результат свого кандидата на президентських виборах Володимира Зеленського, але отримала власну більшість.

Партія доволі сумбурно формувала свій список, який «причісувала» через процедуру постпраймеріз, відкликавши зі списку сімох кандидатів у депутати. Зробити це без скандалу не вдалося — виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова заявила, що не писала заяву про відмову від балотування, хоча її схиляли до такого рішення, погрожуючи самій кандидатці та її 4-річній доньці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Перше засідання нової Верховної Ради (НАЖИВО)

Віктор Медведчук не захотів сісти у крісло віце-спікера парламенту 9-го скликання. «Опозиційна платформа — За життя», як і прогнозували соціологи, завела в Раду 43 народних депутатів, претендуючи на роль головної опозиції. Головною їхньою надією були виборці, які вважади, що з Росією потрібно дружити. Тому «опозиціонери-життєлюби», як і в березні, за півтора тижні до виборів полетіли в Москву домовлятися про співпрацю.

Вже екс-президент Петро Порошенко вирішив перенести свій результат на президентських виборах на парламентські. Звідси й перейменування партії, «викидання» одіозних кандидатів на кшталт Кононенка на одномандатні округи, онлайн-праймеріз, результати яких щоправда не взяли до уваги при формуванні списку, «свіжа кров» в особах волонтерів, євроінтеграторів, військових. 

А ще частина «Народного фронту» з орбіти спікера Андрія Парубія та колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова. Найімовірніше «Європейська солідарність» буде змагатися з «Опозиційним блоком — За життя» за статус головного опозиціонера до пропрезидентської більшості.

На початку 2019 Святослав Вакарчук був не готовий іти в президенти, однак проводив активний кастинг, відбираючи людей до своєї тоді ще не афішованої політичної партії. Ніяких зв’язків із Росією чи проросійськими силами, жодного впливу олігархів, професійність — лідер «Голосу» обіцяв виборцям партію нової якості. Як і політику, яку вона провадитиме. 

З останнім поки що не зовсім вийшло — Вакарчукові закидають старі методи під час агітації, коли він як співак збирає людей на свої безкоштовні концерти, але перед тим спілкується з аудиторією як кандидат.

Наскільки радикально Юлія Тимошенко перекроїла першу трійку виборчого списку, куди крім неї потрапили народний депутат і бізнесмен Сергій Тарута та колишній очільник СБУ Валентин Наливайченко, настільки знайомою залишилася інша, прохідна частина списку. Туди потрапили всі знайомі по парламентській залі. Консервативність і в головному посланні кампанії — обирайте наступного прем’єра. І щоб трохи зіграти на популярності зеленого кольору під час виборчої кампанії, збоку великими літерами дописано, що новий, досвідчений очільник уряду підставить плече президенту-початківцю.

Юлія Тимошенко найменш категорично підійшла до оновлення свого списку, тому там були здебільшого знайомі обличчя.

Поділитись: