Шість тисяч кандидатів у народні депутати змагаються за 424 мандати. Більшість балотуються по мажоритарці. Інші — за списками партій. Їх у бюлетені буде 22. Соціологи стверджують — 5%-ий бар’єр долають тільки п’ять із них. Щоби вам було легше визначитися — Громадське з допомогою інформаційних карток розповідає головне про ці партії. Детальніше про інші партії ви можете почитати на сайті ЦВК.

Партія «Слуга народу», хоч і не зможе повторити феноменальний результат свого кандидата на президентських виборах Володимира Зеленського, але серйозно розраховує отримати власну більшість. Для цього до 130-140 депутатів, які пройдуть за партійним списком, потрібно буде додати біля 100 мажоритарників. 

Партія доволі сумбурно формувала свій список, який «причісувала» через процедуру постпраймеріз, відкликавши зі списку сімох кандидатів у депутати. Зробити це без скандалу не вдалося — виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова заявила, що не писала заяву про відмову від балотування, хоча її схиляли до такого рішення, погрожуючи самій кандидатці та її 4-річній доньці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ усе про позачергові парламентські вибори

Віктор Медведчук у кріслі віце-спікера парламенту — цілком реальна картина Верховної Ради 9-го скликання. «Опозиційна платформа — За життя» за всіма опитуваннями набирає більше 10% голосів і може завести в Раду до 40 народних депутатів, претендуючи на роль головної опозиції. Головна їхня надія — виборець, який вважає, що з Росією потрібно дружити. Тому «опозиціонери-життєлюби», як і в березні, за півтора тижні до виборів полетіли в Москву домовлятися про співпрацю. 

Головна їхня загроза — інша частина «Опозиційного блоку» на чолі з Мураєвим та Вілкулом, які точно «відгризуть» кілька відсотків.

Вже екс-президент Петро Порошенко вирішив перенести свій результат на президентських виборах на парламентські. Звідси й перейменування партії, «викидання» одіозних кандидатів на кшталт Кононенка на одномандатні округи, онлайн-праймеріз, результати яких щоправда не взяли до уваги при формуванні списку, «свіжа кров» в особах волонтерів, євроінтеграторів, військових. 

А ще частина «Народного фронту» з орбіти спікера Андрія Парубія та колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова. Найімовірніше «Європейська солідарність» буде змагатися з «Опозиційним блоком — За життя» за статус головного опозиціонера до пропрезидентської більшості.

На початку 2019 Святослав Вакарчук був не готовий іти в президенти, однак проводив активний кастинг, відбираючи людей до своєї тоді ще не афішованої політичної партії. Ніяких зв’язків із Росією чи проросійськими силами, жодного впливу олігархів, професійність — лідер «Голосу» обіцяв виборцям партію нової якості. Як і політику, яку вона провадитиме. 

З останнім поки що не зовсім вийшло — Вакарчукові закидають старі методи під час агітації, коли він як співак збирає людей на свої безкоштовні концерти, але перед тим спілкується з аудиторією як кандидат.

Наскільки радикально Юлія Тимошенко перекроїла першу трійку виборчого списку, куди крім неї потрапили народний депутат і бізнесмен Сергій Тарута та колишній очільник СБУ Валентин Наливайченко, настільки знайомою залишилася інша, прохідна частина списку. Туди потрапили всі знайомі по парламентській залі. Консервативність і в головному посланні кампанії — обирайте наступного прем’єра. І щоб трохи зіграти на популярності зеленого кольору під час виборчої кампанії, збоку великими літерами дописано, що новий, досвідчений очільник уряду підставить плече президенту-початківцю.

Юлія Тимошенко найменш категорично підійшла до оновлення свого списку, тому там здебільшого знайомі обличчя.

Поділитись: