Бізнес-партнери сина заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігоря — Віталій Жуков та Андрій Рогоза — пропонували бельгійському постачальнику двигунів корупційну схему.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив журналіст видання «Новое время» Іван Верстюк, який займається розслідуванням схем в оборонній промисловості.

За його словами, у 2016 році бельгійський бізнесмен пропонував постачати двигуни для Київського бронетанкового заводу, який входить у структуру Укроборонпрому.

«І коли він зробив бізнесову пропозицію, йому сказали — Жуков, Рогоза, — з ними домовляйся. Через те, що в Україні війна, він (бізнесмен з Бельгії — ред.) каже Жукову і Рогозі: давайте я вам зроблю знижку. Вони кажуть: не треба знижки, ми сплатимо повну ціну, навіть більше, єдине, що ти нам потім щось відкинеш на наш банківський рахунок. Ось так це працювало, і працювало роками», — розповів Верстюк.

Журналіст Любомир Ференс, який також розслідував корупційні схеми в оборонному секторі, також розповів про цей випадок. Він зазначив, що Рогоза та Жуков самі їздили до Бельгії, де намагалися домовитися про постачання «чи то вживаних моторів, чи то коробок передач до бетерів», які за документами мали бути, як нові.

«Знаючі люди розповідали, що схему забанило керівництво концерну, бо занадто палівна була і кагбе Європа. Сума навару мала бути десь 300 тисяч євро. Іронія ситуації в тому, що місцевого автодилера їх правоохоронці навіть закрили на деякий час у Бельгії. Ну, а в нас пацики заробляли і далі», — написав він у Facebook.

Ференс також додав, що Рогозу «дратувала» увага журналістів.

«Грозився навіть затравити прокуратурою і ще там кимось», — резюмував журналіст.

Нагадаємо, Ігор Гладковський, Віталій Жуков і Андрій Рогоза є фігурантами розслідування Bihus.info щодо схем з розкрадання в оборонному комплексі України оточенням президента Петра Порошенка.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

в НАБУ пообіцяли проаналізувати факти з розслідування Bihus.info про розкрадання в оборонній сфері.

Поділитись: