Світ

Партнери Меркель по коаліції вимагають звільнення глави контррозвідки за втручання в політику

17 вересня, 2018 15:06
Світ/Партнери Меркель по коаліції вимагають звільнення глави контррозвідки за втручання в політику
Зберегти
Вигляд
Партнери канцлерки Німеччини Ангели Меркель по коаліції вважають, що очільник Федеральної служби захисту конституції (контррозвідка — ред.) Ганс-Георг Маасен має піти у відставку через свої коментарі щодо сутичок у Хемніці.

Партнери канцлерки Німеччини Ангели Меркель по коаліції вважають, що очільник Федеральної служби захисту конституції (контррозвідка — ред.) Ганс-Георг Маасен має піти у відставку через свої коментарі щодо сутичок у Хемніці.

Про це повідомляє Die Welt.

За даними видання, правляча коаліція збереться для обговорення ситуації з Маасеном 18 вересня.

Суперечки в німецькому уряді викликали слова голови контррозвідки про його сумнів у достовірності доказів переслідування мігрантів правими радикалами в місті Хемніц після вбивства німця, в якому підозрюють 22-річного іракця і 23-річного сирійця.  

Соціал-демократи та лівоцентристи, які є партнерами Меркель по коаліції, вимагають від міністра внутрішніх справ Хорста Зеєхофера звільнити Маасена за його коментарі, проте міністр відмовляється це робити. 

Сама Меркель висловила впевненість, що питання звільнення Маасена не викличе розколу в коаліції. Речник уряду Німеччини відмовився від коментарів. 

27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.

У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. 

Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає

Нагадаємо, 9 вересня у місті Кетен відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини