Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення щодо рекомендацій до нового українського закону про освіту у часті мови навчання нацменшинств.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення щодо рекомендацій до нового українського закону про освіту у часті мови навчання нацменшинств.

За відповідну резолюцію проголосували 82 делегати, утримались — 17, проти — 11.

Комітет з питань освіти і культури ПАРЄ підготував рекомендації щодо українського закону про освіту. У ПАРЄ вважають, що мовна стаття у законі може мати негативні наслідки для освіти нацменшин, але депутати підтримали розвиток в Україні державної мови. Також українську владу закликають дотриматися рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед голосуванням до документа було внесено низку поправок.

«Резолюція — суто політичний момент. Вона не вимагає від України робити якісь конкретні кроки. Єдине, що там є рекомендація Україні імплементувати результати експертизи Венеціанської комісії ... З правової точки зору для України після доповіді нічого не змінилося. Чекаємо висновки Венеціанської комісії», — сказав після голосування представник української делегації Володимир Ар'єв.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дебати у ПАРЄ щодо українського закону про освіту.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile