ENRU

У ПАРЄ провели дебати щодо українського закону про освіту

У Парламентській асамблеї Ради Європи провели дебати щодо нового українського закону про освіту, зокрема його мовної статті про освіту нацменшинств.

Угорщина та Румунія направили в ПАРЄ свої позиції щодо мовної статті в новому законі про освіту.

У Парламентській асамблеї заслухали доповідачів з різних політичних сил. Зокрема, більшістю з них було наголошено на тому, що необхідно дочекатися висновків Венеціанської комісії щодо мовного питання в українському закону.

Представниця Швеції заявила, що закон обмежує права нацменшин.

Глава української делегації Володимир Ар'єв зазначив, що український уряд готовий до діалогу щодо мови освіті нацменшин. Але він наголосив, що школярі втрачають можливість вступати до вишів, бо провалюють іспити з української мови.

Комітет з питань освіти і культури ПАРЄ підготував рекомендації щодо українського закону про освіту. У комітеті вважають, що мовна стаття у законі може мати негативні наслідки для освіти нацменшин, але депутати підтримали розвиток в Україні державної мови. Також комітет закликає українську владу дотриматися рекомендацій Венеціанської комісії.

Резолюцію з рекомендаціями підтримали 82 делегати, утримались — 17, проти — 11.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram