Париж під ударом: пряма мова
«Введено надзвичайне положення. Буде патрулювати не тільки поліція, а й армія на вулицях французьких міст. Введено контроль над кордонах, тобто Шенгенські угоди не діють, перевірятимуть усіх», – повідомила Громадському Галина Аккерман, експертка, директорка «Європейського Форуму для українців».
Поліція зараз розслідує все, що відбувалося. Експертка впевнена, що ті терористи, які брали участь в цих акціях були ліквідовані, а більшість із них самоліквідувались.
«Я думаю, багатьом французам не подобається те, що Франція бомбить у Сирії. Фактично, терористи нападають на нас сьогодні не за те, що ми євреї, або Шарлі Ебдо, а лише за те, що ми французи», – додала вона.
«Це була надзвичайно напружена ніч», – розповів Громадському Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції Олег Шамшура.
Кількість загиблих та поранених постійно коливалася, каже він. Однак суспільство активно долучилося до акцій солідарності.
«Ісламська держава оголосила, що вона це зробила. Це був вияв варварства», – додав посол.
Франція зрозуміла, що Шарлі Абдо був не одиничним випадком,а початком того,що буде продовжуватись. Про це в ефірі Громадського скапом сказала Анна Колен Лебедева, політолог Центру Східноєвропейських і російських досліджень.
«Я живу в епіцентрі подій. Мешканці району чули постріли під час теракту. Одразу всі думали, що це феєрверк», – розповіла Лебедева.
Реакція суспільства доволі дивна, каже політолог. «З одного боку, всі висловлюють солідарність публікаціями та ініціативою «Відчини свої двері» (запрошують постраждалих до себе в дім), а з іншого боку – за вікном люди живуть своїм життям. Магазини частково відкриті, люди йдуть по своїм справам. Святкової атмосфери немає, проте життя у Парижі продовжується», – додала вона.
За словами Лебедевої, поки що не опубліковані списки загиблих, поранених та зниклих. Дізнатися точну кількість складно.
«Сплеску антиісламістських настроїв не виникло після Шарлі Абдо, і навряд вони виникнуть зараз. Франція зрозуміла, що Шарлі Абдо був не одиничним випадком, а початком чогось, що буде продовжуватись», – додала політолог.
«Я був на місці подій. Біля 23 години почув голосні звуки. Це були постріли», – розповів скапом в ефірі Громадського журналіст Ля Круа Олів'є Таллес, свідок теракту у Парижі.
«Почули якісь постріли, подумали, що петарди. Але зрозуміли, що це теракт», – сказав він.
В декількох метрів від журналіста сиділа людина. Їй вистрілили просто в голову.
«Паніки не було. Люди реагували досить достойно, гідно і спокійно, попри той жах, який був там. Здивований спокоєм та гідністю у суспільстві, що люди продовжують виходити на вулицю, стійко і спокійно сприймати цю трагедію», – додав свідок подій.
- Поділитися: