Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило провіз вулицями Москви ікону Божої матері «Розчулення» та помолився за закінчення пандемії коронавірусу.

Відео з процесії транслював телеканал «Спас» та низка федеральних каналів РФ.

Вулицями Москви Кирило їхав на Мерседесі з мигалкою у супроводженні кортежу інших іномарок, зокрема машин поліції.

Під час трансляції на каналі «Спас» у рядку внизу екрану показували молитву від коронавірусу, затверджену РПЦ 22 березня.

Зазначимо, що лише 17 березня патріарх розпорядився посилити санітарні правила у храмах, до цього РПЦ ігнорувала рекомендації держави. Зокрема з 10 до 17 березня у Казанському соборі Петербурга виставили частку мощей Іоанна Хрестителя й закликали людей прикластися до неї. Це зробили тисячі вірян.

Наприкінці березня російська церква навіть конфліктувала з владою — духовенство назвало неконституційним розпорядження губернатора Петербурга щодо заборони відвідування храмів.

Лише 29 березня, на тлі істотного збільшення кількості інфікованих в РФ, Кирило закликав вірян не ходити до храмів «до його благословення».

Нагадаємо, у Запоріжжі представники УПЦ Московського патріархату, яка є частиною РПЦ, виганяли коронавірус хресною ходою на гелікоптері.

Зазначимо, що молитва і хресна хода не є профілактичними засобами проти коронавірусу, її немає серед затверджених ВООЗ рекомендацій.

Радимо звернути увагу на стандартні рекомендації ВООЗ для громадськості щодо зменшення впливу та передачі респіраторних захворювань:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфекційними засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.
Поділитись: