Українська православна церква Московського патріархату влаштувала у Запоріжжі «повітряну хресну ходу» для боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляє прес-служба церкви.

«Митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука здійснює повітряну хресну ходу з чудотворною іконою Божої Матері Самарська та часткою Хреста Господнього», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє місцеве видання «061», священники вирішили облетіти місто з іконами, читаючи молитву проти коронавірусу. Митрополит Лука зазначив, що священики вирішили не кропити святою водою місто з гелікоптера.

Повітряну хресну ходу здійснили на гелікоптері «Мотор-Січ», пілот зазначив, що у такому дійстві бере участь вперше.

Зазначимо, що молитва не є профілактичним засобом проти коронавірусу, її немає серед затверджених ВООЗ рекомендацій.

Радимо звернути увагу на стандартні рекомендації ВООЗ для громадськості щодо зменшення впливу та передачі респіраторних захворювань:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфекційними засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

За офіційними даними МОЗ, в Україні зафіксовано 218 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.

Водночас четверо інфікованих повністю вилікувалися від коронавірусної хвороби. Усі вони у Чернівецькій області.

Поділитись: