Патріарху Варфоломію присудили звання почесного доктора Києво-Могилянської академії
Вселенському Патріарху Варфоломію присуджено звання почесного доктора Національного університету «Києво—Могилянська академія». Про це повідомив президент академії Андрій Мелешевич.
«Рішенням Вченої ради «Києво-Могилянської академії» від 20 грудня 2018 року йоого Всесвятості Патріарху Константинопольському Варфоломію було присуджено звання Почесного доктора НаУКМА», — повідоми він.
За словами Мелешевича, таким чином спільнота Могилянки «відзначила його заслуги як науковця і популяризатора досліджень».
Патріарх Варфоломій є авторитетним дослідником, спеціалістом з канонічного права, а також організатором міжнародних міждисциплінарних семінарів та симпозіумів за участі провідних світових науковців.
Варфоломій має звання почесного доктора понад 30 університетів, серед яких Йельський та Джорджтаунський (США), Афінський (Греція), Лондонський (ВБ), Єрусалимський (Ізраїль), Лювенський католицький університет (Бельгія).
Константинопольський патріарх навчався у богословській школі Халкі, Мюнхенському університеті Людвіґа-Максиміліана та Екуменічному інституті Боссе (Швейцарія); захистив докторську дисертацію з канонічного права на тему «Кодифікація церковних канонів та канонічний устрій Православної Церкви» у Папському Східному інституті; викладав у Папському Григоріанському університеті; вільно володіє шістьома сучасними і двома давніми мовами.
Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: