Православна Церква України налічує 7 тисяч релігійних громад. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському сказав член Синоду об'єднаної православної церкви в Україні Євстратій Зоря.

«В Московському патріархаті зареєстровано близько 11 тисяч релігійних громад. У нас було понад 5 тисяч. І десь близько півтори тисячі — в Української автокефальної православної церкви. Тобто зараз можна приблизно сказати, що в єдиній українській церкві є близько 7 тисяч релігійних громад, тоді як у Московському патріархаті приблизно 11 тисяч залишається», — сказав Зоря.

Також він додав, що згідно з останніми статистичними даними ПЦУ підтримує 45% вірян, а московський патріархат 15%.

Нагадаємо, раніше Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що викорінює звичку працівників храмів сваритися на жінок, які заходять до православного храму без хустки. Він зазначив, що приймати людину треба «з любов'ю», а не за зовнішнім виглядом.

3 лютого в Софійському соборі Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

Предстоятелем ПЦУ Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: