Політика

ПЦУ створить спеціальну місію для допомоги політв'язням — Епіфаній

«Радіо Свобода»
Політика/ПЦУ створить спеціальну місію для допомоги політв'язням — Епіфаній
Зберегти
Вигляд
Православна церква України під час першого засідання синоду погодила створення місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, повідомив предстоятель церкви, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Ця місія буде робити все задля того, щоб ці хлопці повернулися, і тут разом ми з Романом (Сущенком — ред.) могли відсвяткувати його наступний день народження», — сказав Епіфаній.

Очолювати місію буде архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. За словами предстоятеля ПЦУ, це призначення посилить позицію Климента, зокрема його можливість звертатися в різні установи.

«Архієрей Климент це робив із власної ініціативи, як архієрей, який перебуває на окупованій території. Думаю, він найкраще розуміє тих хлопців, бо він перебуває і в духовній окупації, і в окупації на території Криму, і для нього це є певним сенсом життя», — сказав Епіфаній.

Він додав, що наразі йде робота над створенням статуту місії, в якому будуть прописані права та обов’язки її голови.

Нагадаємо, 5 лютого Епіфаній затвердив склад Синоду ПЦУ і провів його перше засідання.

3 лютого в Софійському соборі Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

Предстоятелем Православної церкви України Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини