Пожежні намагаються стримати вогонь в окрузі Б'ютт, штат Каліфорнія, США, 8 листопада 2018 року
Фото: EPA-EFE/PETER DASILVA
Покинуті будинки, спалені автомобілі, спустошені гектари лісу — окремі райони Каліфорнії сьогодні радше нагадують декорації до фільму жахів. З різницею в тому, що все це відбувається насправді.

8 листопада в американському штаті розпочалися лісові пожежі, які швидко поширилися через посуху та сильний вітер. Перша пожежа спалахнула біля Таусенд Оукс, що за 64 кілометри від Лос-Анджелеса. Відтак вогонь перекинувся на Калабасас, узбережжя Малібу та західну частину Лос-Анджелеса.

Пожежі настільки масштабні, що дим від них видно з космосу. Станом на 13 листопада із зони лиха евакуювали понад 52 тисячі місцевих мешканців, жертвами вогню стали щонайменше 44 людини.

Катастрофа торкнулася й голлівудських зірок, які мають маєтки в Каліфорнії. Домівки, серед інших, змушені були залишити Леді Гага, Кім Кардашян, Шер та режисер Гільєрмо дель Торо.

Через пожежі Каліфорнію оголосили зоною стихійного лиха. На півночі штату евакуювали понад 52 тисяч людей. Ця пожежа зруйнувала понад 7 тисяч будинків. Станом на 12 листопада пожежу локалізували лише на 30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Греція у вогні: як відпочинковий рай став справжнім пеклом

Поділитись: