Пентагон не може підтвердити заяви про знищення західної бронетехніки, яку передали Україні

Міністерство оборони США наразі не може підтвердити заяви росіян щодо знищення бронетехніки, яку раніше Сполучені Штати передавали Україні.
Про це під час брифінгу заявила заступниця речника Міноборони Сполучених Штатів Сабріна Сінгх.
Вона зазначила, що бачила звіти, але не може підтвердити деякі відео та зображення, які публікували росіяни. Утім, Пентагон продовжуватиме стежити за цією ситуацією.
На питання журналіста щодо поновлення втраченої техніки, представниця Пентагону зазначила, що пошкодження або втрати обладнання та систем, які отримали українці, були передбачені.
«Я не знаю, чи відбудеться заміна [техніки] у співвідношенні один до одного», — сказала Сінгх.
Посадовиця також зазначила, що рішення про пакети військової допомоги від США, один із яких оголосили напередодні, ухвалюються «не за два-три дні». Тож остання обіцяна бронетехніка «не приурочена безпосередньо» для заміни втраченої.
Сінгх наголосила, що США продовжує підтримувати Україну в «боротьбі проти росіян за повернення своєї суверенної території».
Що передувало?
Низка закордонних медіа поширили інформацію Oryx — нідерландського порталу, що займається розвідкою на основі відкритих джерел, — нібито Україна під час контрнаступу втратила 16 бойових машин піхоти Bradley та ще кілька одиниць інших видів техніки.
Зокрема, Forbes написав, що 47-ма та 33-тя окремі механізовані бригади ЗСУ начебто залишили пошкоджену техніку під час обстрілу в зоні бойових дій.
Головний майстер-сержант 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура» Валерій Маркус відреагував та заявив, що російські війська зазнають у рази більших втрат, ніж українські захисники. Він закликав не тягнути в українське інформаційне середовище заяви російської пропаганди, «допомагати або мовчати».
Авторка: Анетт Абрамова
- Поділитися: