Пентагон попередив Китай про наслідки, якщо той надасть росії летальну зброю

У Міністерстві оборони США заявили, що Китай «матиме наслідки», якщо він вирішить надати летальну військову допомогу росії для війни проти України.

Про це сказала заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх, передає CNN.

«Ми не бачили, щоб вони надавали летальну допомогу росії в цей час для війни, але вони також не знімали це з порядку денного», — сказала Сінгх.

За її словами, держсекретар США Ентоні Блінкен зустрічався зі своїм колегою в Німеччині минулого тижня, де наголосив, що «будуть наслідки для Китаю, якщо це партнерство з росією буде далі поглиблюватися».

Сінгх додала, що надання Китаєм летальної зброї росії в її війні проти України «безумовно було б прорахунком».

Раніше офіційні посадовці США повідомляли, що є ознаки того, що китайські чиновники хочуть «підповзти до межі» надання летальної військової допомоги росії. Посол Сполучених Штатів в ООН заявив, що такі дії Китаю будуть червоною лінією.

NBC News із посиланням на американських посадовців писало, що США вважають, що наразі Китай може надавати нелетальну військову допомогу росії для війни проти України. Зокрема, вона може включати форму та бронежилети.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».

Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% усього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не настільки важлива — 2020 року на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.

Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера і просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення до України.

У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову та економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.

Після початку повномасштабної війни лідер Китаю приблизно чотири рази спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови з Зеленським не було.