Чоловік, який повернувся до Північної Кореї з Південної і в якого Пхеньян запідозрив коронавірусну хворобу, не проходив лікування від COVID-19 і не отримував позитивного тесту на коронавірус.

Про це повідомляє корейське інформагентство Yonhap.

«Ця людина не була зареєстрована як пацієнт із COVID-19 і не була визначена як контактна особа будь-кого з коронавірусною хворобою», — заявив провідний епідеміолог Південної Кореї Йон Тей Гу на брифінгу в понеділок, 27 липня.

Він додав, що Корейський центр із контролю та профілактики захворювань зробив тести двом людям, із якими незадовго до втечі контактував перебіжчик. У них коронавірусу виявлено не було.

Військові Південної Кореї раніше повідомили, що їм вдалося встановити особу чоловіка, що втік до КНДР і якого тепер підозрюють на COVID-19. За їхніми словами, він перетнув кордон через каналізаційну трубу, розташовану під прикордонною огорожею.

26 липня Північна Корея повідомила про першу підозру на коронавірус із початку пандемії: його підозрюють у людини, яка три роки тому втекла до Південної Кореї, а 19 липня — повернулася до прикордонного міста Кесон.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оголосив надзвичайний стан у районі Кесона та «попередження найвищого рівня небезпеки», а також закрив місто на карантин.

  • КНДР стала першою у світі країною, яка після спалаху коронавірусу в Китаї закрила кордони для в'їзду — ще в січні 2020 року, коли епідемія не переросла в пандемію.
  • За офіційними даними, в Північній Кореї досі не було виявлено жодного випадку коронавірусу. Водночас країна відома своєю закритістю й цензурою, тож деякі міжнародні оглядачі припускають, що це не відповідає дійсності.
  • Раніше лідер КНДР Кім Чен Ин заявляв, що країна змогла «запобігти проникненню» коронавірусу й «утримати стабільність» завдяки «далекоглядному лідерству Центрального комітету» Трудової партії КНДР.
  • У травні глава Китаю Сі Цзіньпін направив Кім Чен Ину листа, в якому запропонував свою допомогу в боротьбі з епідемією коронавірусу.
Поділитись: