Війна / Крим

Перед етапуванням Балуху вперше дозволили побачитись з дружиною — правозахисники

«Кримська правозахисна група»
Війна/Крим/Перед етапуванням Балуху вперше дозволили побачитись з дружиною — правозахисники
Зберегти
Вигляд
Дружина українського політв'язня Володимира Балуха Наталія 17 жовтня вперше зустрілась з ним у СІЗО Сімферополя перед етапуванням в колонію. Про це Наталія Балух повідомила «Кримській правозахисній групі».

За її словами, Балуха 18 жовтня етапують в Керченську колонію. Крім того, Балух розповіла правозахисникам, що побачення у СІЗО Сімферополя було коротким, Володимира вона бачила через скло, розмовляла з ним по телефону близько півтори години.

«Коли я чекала зустрічі у СІЗО, мої нерви не витримали, я заплакала. Але як тільки побачила Вову, мені відразу стало легше, сльози самі висохли», — розповіла жінка.

За словами Наталії, Володимир тримається «бадьоро, незважаючи на ослаблене голодуванням здоров'я». У нього ослаблений імунітет, і в цей час він хворіє на ГРЗ. Крім загострення хронічних захворювань, Балуха турбує зубний біль. Наталія передала йому необхідні ліки і продукти, так як на час етапування він припинив голодування. 

Володимир повідомив дружині, що дуже турбується про її здоров'я і здоров'я її літньої матері.

Кримчанин подякував усім, хто бореться за визволення його та інших політв'язнів.

18 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.

Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини