Кримський політв’язень Кремля Володимир Балух написав листа президенту України Петру Порошенку.

Кримський політв’язень Кремля Володимир Балух написав листа президенту України Петру Порошенку.

Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Практика терору, яку неодмінно використовують правителі 1/7 частини суші планети Земля, як виявляється, є найживучішою з усіх політичних  «традицій», незалежно від кольору прапору над Кремлем. Та понад усе я волів би вберегти Україну від скочування до «дзеркальної» відповіді на дії агресора! Зла на благо не буває!».

«Я впевнений, що Україна відстоїть своє право жити і гідно господарювати на Богом даними нам землях Криму і Донбасу набагато швидше, ніж на це сподівається кремлівська кліка. І факту взяття ними в заручники громадян іншої держави ще належить відіграти в цьому не останню роль…».

Балух у листі до президента розповів, що коли 12 червня в анексованому Криму так звана «влада» відзначала день Росії — з вікон його СІЗО лунали вигуки «Слава Україні», також утримувані співали український гімн.

«Щиро сподіваюсь, що гіркий досвід історії таки згуртує цивілізований світ та додасть рішучості й солідарності діям керівництва його країн, аби не заходити на чергове коло кривавих бань, а зупинити розперезавшогося агресора, хай навіть зазнавши при цьому тимчасових фінансових втрат і деяких бізнесових незручностей… За нами правда, за нами доля і воля святая! Слава Україні!», — завершив Балух листа, який написав президенту 22 червня.

Володимир Балух в СІЗО анексованого Криму голодує вже 97-й день.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою політв’язню Володимиру Балуху. 

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

Володимир Балух 22 червня посилив голодування і перейшов на воду. До цього він споживав сухарі.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: