Український політв’язень Володимир Балух написав листа зі звертанням «Вітаю всіх, хто любить Україну». Балух голодує 154 день.

Український політв’язень Володимир Балух написав листа зі звертанням «Вітаю всіх, хто любить Україну». Балух голодує 154 день.

Лист Балуха опублікував заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

У листі датованому 22 серпня Балух бажає здоров’я та янголів-охоронців українському війську, духовенству та громадянському суспільству.

Він зазначає, що українці сплатили «велику ціну за право мати свою державу».

«Саме зараз, відбиваючи чергову шовіністичну навалу сусіда-імперіаліста, вважаю, вкрай важливим є докласти максимум зусиль, аби укріпити єдність суспільства, церкви і держави як такої», — йдеться у листі.

Також він закликає українців бути «гідними нащадками» своїх батьків, бо «козацькому роду нема переводу».

Закінчив свій лист Балух словами «Слава Україні».

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан.

За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими.

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Адвокати кримського політв’язня Володимира Балуха будуть оскаржувати черговий вирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незаконно засуджений в Криму політв'язень Балух подякував українцям за підтримку: лист

25 червня адвокат Балуха повідомив, що стан політв'язня погіршився.

Підконтрольний окупаційній владі Залізничний районний суд Сімферополя відклав розгляд клопотання про умовно-дострокове звільнення українського активіста, політв’язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Підконтрольний Росії суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою політв’язню Володимиру Балуху. 

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Доповнюється...

 

Поділитись: