Економіка / Бізнес

Перед ліквідацією з «Фортуна-банку» незаконно вивели понад 2 млрд грн — Фонд гарантування

ФГВФО
Економіка/Бізнес/Перед ліквідацією з «Фортуна-банку» незаконно вивели понад 2 млрд грн — Фонд гарантування
Зберегти
Вигляд
У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб повідомили, що напередодні визнання «Фортуна-банку» неплатоспроможним, його власники вивели з нього 2,1 мільярда гривень через надання кредитів фіктивним особам.

При цьому, загальна сума збитків, які посадові особи завдали банку складає 2,23 мільярда гривень.

«Як встановлено Уповноваженою особою Фонду, учасники схеми виведення коштів (двоє посадових осіб «Фортуна-банк»), видаючи кредити пов’язаним особам через акціонера банку, усвідомлювали, що ці гроші не буде повернуто: зокрема, з понад 2,238 мільярда гривень кредитів (за актуалізованими даними на грудень 2018 р.), 1 551 млн грн — не мають забезпечення», — повідомляють у прес-службі Фонду.

Там зазначають, що через такі дії під час ліквідації загальна вартість активів банку, яку затвердили у ФГВФО була майже у 4 рази меншою за ринкову вартість.

За фактом порушень ФГВФО спрямував заяву до київської прокуратури.

За даними Нацбанку, 99% акцій «Фортуна-банк» належить Мотроні Тищенко, матері українського бізнесмена Сергія Тищенко, якого пов'язують з головою комітету Верховної Ради з питань оборони Сергієм Пашинським.

Банк визнали неплатоспроможним на початку 2017 року. З того часу ФГВФО виплатив його вкладникам 88 мільйонів гривень з 92 мільйонів, які підлягають виплаті.

Раніше у ФГВФО повідомляли, що з банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго незаконно вивели майже 5 мільярдів гривень.

Також у Фонді гарантування повідомляли, що 70% кредитів державних банків — проблемні, тобто виплати за ними майже не відбуваються.

Пов`язані новини